PBF o koniach
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Stada na Gyaradis

Go down 
AutorWiadomość
Gyaradis
Admin
Admin
avatar

Liczba postów : 36
Join date : 13/06/2017

PisanieTemat: Stada na Gyaradis   Czw Cze 15, 2017 6:52 pm

UWAGA! Poniższe opisy, to jedynie stereotypy, ogólne usposobienie stada, jednak twoja postać nie musi taka być.chociaż warto też dobierać stado do charakteru.

Eira

Tereny tego stada położone są na północy, w mroźnych krainach. Koniom z tego stada nie przeszkadza zimno, a mogą tam swobodnie się poruszać. Członkowie Eira nie są zbyt ufni, utrzymują zimny dystans nawet pomiędzy członkami swojego stada. Nie wyrażają szczególnie uczuć, potrafią robić dobrą minę do złej gry. Nie są przeciwko wojnom, a wręcz sami je powodują. Bardzo często kłamią, mają całkowitą kontrolę nad swoim ciałem, i nad tym, co się z nim dzieje. Są wytrzymali, a to daje im przewagę. Samo siedzenie w ich lochach jest okrutne, jest tam strasznie zimno. Konie z innych stad nie są przyzwyczajone do takich warunków, więc lochy stada Eira są szczególnie nieprzyjemne dla konia.Saulains

Większa część terenów tego stada położona jest na terenach wyżynnych. Znajdują się tu również małe stawy oraz kwieciste polany na których uwielbiają bawić się źrebaki. Konie z tego stada są nadzwyczaj miłe i ufne. Jednak posiadają też swój rozsądek, w obliczu zagrożenia chronią się jak mogą, mimo że nieudolnie. Nie tolerują wojen i ich nie wywołują. Nie posiadają lochów w swoim zamku, a jedynie pokoje gościnne. Dbają o swój wygląd oraz mają świetny gust. Każdego konia, nawet spłodzonego przez największego wroga, przyjmą ze spokojem.
Gdy ktoś ich zrani, zamiast mścić się wolą popłakać. W ich stadzie praktycznie nie ma władcy, wszyscy są liczeni tak samo, a więc panuje również demokracja absolutna.


Zemes

Tereny tego stada zajmują ciemne lasy. Konie z tego stada są żadni krwi, porywają najwięcej oraz najczęściej. Szczególnie czują woń krwi. Są okrutni, podstępni i nieobliczalni, to właśnie oni wywołują najwięcej wojen. Nie przeszkadza im okrutność, zmarłe lub zakrwawione ciała. Zaufaniem darzą tylko członków swojego stada. Jak już zdarzy się im mieć rodzinę pilnują dyscypliny. Nie wzrusza ich płacz dziecka, nawet wtedy mogą go skarcić. Ich lochy często są zakrwawione, a na ścianach czy po ziemi walają się bronie. Od noży po siekiery... Trzeba na nich uważać. Władca jest władcą absolutnym i często władza przewraca mu w głowie, co powoduje liczne wojny i konflikty. Większość ogierów z tego stada, mimo partnerki i gromadki źrebiąt, potrafi mieć wiele innych dzieci, spłodzonych w lochach.


Shawarin

Stado Shawarin zajmuje tereny nisko górskie (łącznie z bajorami), lasy oraz łąki. Członkowie tego stada są rozsądni i nie popełniają pochopnych decyzji, myślą kilka razy zanim coś zrobią. Z reguły są w miarę mili i pomagają innym. Nie ufają każdemu napotkanemu na drodze. Trudno wyprowadzić ich z równowagi. Nieczęsto wywołują wojny, nie dążą do zakłócenia pokoju. Są zdecydowanie przeciwko konfliktom, wolą poukładane życie, w pokoju. Jednak gdy zostaną do tego zmuszeni potrafią dobrze walczyć. Posiadają lochy, oraz pałac. Są pobożni oraz mądrzy. Cenią ponad wszystko honor, toteż posiadanie źrebaków nie z własnej woli nie jest tu dobrze przyjmowane, jednakże tolerowane. W stadzie działa absolutna demokracja, a najbardziej cenione są konie starsze oraz władca, który rzadko ma tylko 3 lata. Mówi się, że w górach tego stada szamani znajdują wyjątkowe zioła które działają leczniczo.


Cevrien

Członkowie tego stada zamieszkują głównie tereny morskie. Są bardzo aktywni i lubią działać. Często działają spontanicznie, jednakże w większości wychodzi im to na dobre. Lubią pomagać, a zwłaszcza członkom swojego stada. Dość dużo artystów, muztyków, czy innych 'aktywnych' dróg pochodzi stąd głównie dlatego, że znajdują się tu konie żywe i ambitne, dzielnie dążące do celu. Co do wojen, mają różne stosunki, jednak nie wywołują ich 'ot tak'. Walczą nie najgorzej. Są lojalni, rodziny bronią jak siebie samego. W ich stadzie honor jest ważny, przebywają tu konie szczere i jak można by rzec, miłe. Żyją głównie nad morzem, gdzie wieje silny wiatr. W ich pałacu znajdują się lochy, jednak mniej okrutne niż u Zemes. Władca ma tu znaczenie spore, lecz nie ma całkowitej władzy. Rządzi aż do abdykacji lub śmierci. Porywają czasami, nie nałogowo. Wody w ich morzu są tak czyste, że (jak głosi legenda) potrafią leczyć drobne rany.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://gyaradis.forumpl.net
 
Stada na Gyaradis
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Gyaradis :: Początek :: Encyklopedia-
Skocz do: